Vienības galvenie rādītāji
Ir vērts sākt ar DKVR-20-13 tehniskajiem parametriem. Kā minēts iepriekš, šāda veida vienības attiecas uz tvaika katliem. Tā tvaika jauda ir 20 t/h. Attiecībā uz darbam izmantoto degvielas veidu tā ir gāze vai šķidrā degviela. Dzesēšanas šķidruma pārpalikums vai darba spiediens katla izejā ir 1,3 MPa. Tvaika izplūdes temperatūra tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem rādītājiem. Tas var būt vienāds ar 194 grādiem pēc Celsija piesātināta tvaika gadījumā vai 250 grādiem pārkarsēta tvaika gadījumā. Svarīga sastāvdaļa ir barības ūdens temperatūra - 100 grādi. Efektivitāte saskaņā ar aprēķiniem,ir 92%. Izmantotās degvielas patēriņš ir noteikts kg/h un ir 1470. Katls pieder liela izmēra iekārtām, un tā masa ir 44634 kg.
Vienības apraksts
Katla trumulis
Atšķirīgās pazīmes
- Agregāta 20-13 augšējais cilindrs ir īsāks, tāpēc tas neiekrīt katla krāsnī. Tajā pašā laikā gan augšējā, gan apakšējā cilindra garums ir vienāds - 4500 mm. Ir arī vērts piebilst, ka saīsinātās augšējās trumuļa klātbūtne izraisīja to, ka nebija nepieciešams to betona betons, kā arī palielināja iekārtas uzticamību kopumā.
Un nobeigumā varam piebilst, ka konvektīvā stara konstrukcijā nav starpsienu.
Biežākās kopējās problēmas
Mūrēšana. Funkcijas
Katla DKVR-20-13 uzstādīšanas laikā ķieģeļu mūrēšana ir obligāta sastāvdaļa. Tajā pašā laikā tam paredzēto sienu biezumam jābūt 510 mm - tas ir divu ķieģeļu biezums. Visām sienām jābūt šādam biezumam, izņemot aizmuguri. Šeit ir pieļaujama samazināšana līdz 1,5 ķieģeļu vai 380 mm biezumam. Turklāt aizmugurējo sienu no ārpuses parasti pārklāj ar 20 mm biezu apmetuma slāni. Tas tiek darīts, lai samazinātu piesūcekņu skaitu.
Šāds ķieģeļu mūris tiek uzskatīts par smagu, un tāpēc tas ir izgatavots no sarkaniem ķieģeļiem. Šeit tiek izmantoti arī šamota ķieģeļi, ar kuriem tie izliek sienas, kas vērstas pret krāsni. To biezumam jābūt 125 mm.
Pēcdegļa sienām jābūt 250 mm biezām. Ir nepieciešams izveidot starpsienu starp siju caurulēm. Abi šieoderes konstrukcijas elementiem jābūt izgatavotiem no šamota ķieģeļiem.